The tercüme Diaries

MEBBİS sitemi diğer sitemlerle bağlantılıdır. Bu sebeple adres bilgilerini nüfustan almaktadır.

Aynı şekilde iOS telefonunuza da yukarıdaki bağlantıya giderek MEB Personel uygulamasını edinebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra aşağıdaki advertımları eksiksiz kullanabilirsiniz;

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri sayesinde online olarak işlerimi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorum.

Açılan ekrandaki bilgilerin doldurulmasıyla kayıtlı cep telefonuna onay SMS sonrası yeni şifre gelir.

avrupa birliği organları tercüme merkezi translation centre to the bodies of the european union i.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda canlı destek, telefon veya eposta ile bize her an ulaşabilirsiniz.

Eğitim ile ilgili olan tüm resmi işlemlerin kolay şekilde yapılmasını sağlayan bu sistem, öğrenciler ve öğretmenler yanı sıra velilerin de yararlandığı bir sistem olarak kullanılmaktadır.

The ways of Performing that he had acquired at higher education did not translate properly (= weren't ideal) to the world of company.

translate sth into sth You can't just translate an English Web-site into Spanish and assume it'll tercüme bürosu nevertheless be powerful.

… Нажмите правой клавишей мыши и выберите «Копировать ссылку»

their fears into remedial federal government policy tercüme bürosu if elected to office. From the Cambridge English Corpus   These illustrations are from corpora and from resources on the internet.

Browse transitive transitively tercüme transitivity transitory translate translated translating translation translational BETA Take a look at your vocabulary with our enjoyable impression quizzes

Sistemin kullanımı genel olarak karışık gelebilir fakat kullanıma alıştıktan sonra gerçekten yapılacak olan işlemleri gerçekten kolaylaştırıyor.

Please Notice: We have been currently transitioning to tercüme a fresh subtitling System. Purposes to hitch This system will probably be paused right up until further more notice. The TED group on Amara will not be available soon after December 31, 2020.

/information /verifyErrors The phrase in the instance sentence would not match the entry term. The sentence is made up of offensive articles. Cancel Submit Thanks! Your feed-back will be reviewed. #verifyErrors concept

if an total in a single currency is translated into tercüme another forex, its worth is offered in one other currency:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The tercüme Diaries”

Leave a Reply

Gravatar